Az AMIR program az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) támogatásával 6 európai egyetem szakértelmére támaszkodva segít megismerni a nyersanyag újrahasznosítás területének teljes spektrumát a tudományos szféra, az ipar és a kutatási partnerek együttműködésének elősegítésével.

A jelentkezők olyan európai egyetemeken tanulhatnak, amelyek az Advanced Materials: Innovative Recycling speciális szempontjaira szakosodtak.

A hallgatók megismerkednek a nyersanyagértéklánc általános és műszaki vonatkozásaival, beleértve az általános kémiát, az anyagtudományt, az anyagok életciklusát, valamint az etikai, tudományos és fenntarthatósági kihívásokat, fejlesztik a kreativitásukat, innovációs, vezetői és vállalkozói képességeiket.

Mi is ez?

• Egy lehetőség. Lehetőség arra, hogy egy képzési időszak alatt két diplomát szerezz, az egyiket ráadásul külföldön.

Hogyan is zajlik?

• Az első évben a Miskolci Egyetem angol nyelvű anyagmérnök mesterképzésében vehetsz rész (a Korszerű anyagok innovatív újrahasznosítása specializáción),
  • a második évben pedig egy választott tanulmányi területre szakosodhatsz az AMIR három partner-egyetemének egyikén (ezek a Madridi Műszaki Egyetem, a TU Darmstadti Egyetem vagy a Liège-i Egyetem).

Miért jó ez neked?

• Mert eltölthetsz egy évet egy külföldi egyetemen (Franciaországban, vagy Németországban, vagy Portugáliában).
  • Mert megismerkedhetsz a nyersanyag újrahasznosítás nemzetközi trendjeivel.
  • Mert fejlesztheted az angol nyelvtudásod.
  • Mert sokkal jobb pozíciód lesz a munkaerő piacon.

Mit kell tenned?

Több információra van szükséged?

További információért kattints a letöltés gombra!